مجله اینترنتی متنی و تصویری ایرانیان

معنی توارق


معنی توارق

توارق . [ ت َ رِ ] (اِخ ) نام قومی بزرگ است از اقوام بربر در شمال آفریقا و در وسط صحرای کبیر و به قبائل متعدد تقسیم شده اند. و از جنوب غربی طرابلس غرب تا شهر تمبکتو و حدود سودان وسطی در صحراها در حال کوچ و گردش اند وبرخی نیز در واحه ها سکونت اختیار کرده اند. بنابراین بدو قسمت ده نشین و چادرنشین تقسیم میشوند. ده نشینان آن تا اندازه ای با اقوام دیگر اختلاط پیدا کرده اند، لیکن چادرنشینانشان چهره و رنگ و اخلاق و عادات مخصوص به قوم بربر را حفظ کرده اند. هر قبیله ای از این قوم به زبانی تکلم می کنند که همه ٔ آنها از شعبات زبان بربر شمرده می شود. ده نشینان آنان ایموشار نامیده می شوند، و توارق نامی است که از طرف اعراب به آنان اطلاق شده است . اعراب اینان را از قوم ترک می دانند و گمان برده اند توارق جمع ترک است . توارق بدین اسلام درآمده اند و زبان ادبی و تحریری آنان زبان عربی است . (از قاموس الاعلام ترکی ج 3 ص 1677). رجوع به همان کتاب شود.

معنی توارق- ترجمه توارق برای ملاحظه مطالب بیشتر در مورد توارق اینجا را کلیک کنید

هم معنی توارق


ترجمه توارق


سخنان بزرگان با استفاده از کلمه توارقمطالب نزدیک به این موضوع:

معنی توأدة

توأدة. [ ت ُ ءَ دَ ] (ع اِ) تؤدة.

معنی تواشظ

تواشظ. [ ت َ ش ُ ] (ع مص ) مواشظة. (منتهی الارب ). آرزومند جماع شدن دو مرد با هم ، پس افشردن ذکر خودشان بر شکم یکدیگر. (ناظم الاطباء).

معنی توار

توار. (اِخ ) مرکز بلوکی در ناحیه ٔ برسویر در ایالت دوسِوْر فرانسه است که 10600 تن سکنه دارد و قصری از قرن هفدهم در آنجا باقی مانده و دارای بازار فروش غلات و محصولات کشاورزی است . (از لاروس ).

معنی توارد

توارد.[ ت َ رُ ] (ع مص ) با هم به آب درآمدن . (زوزنی ) (از اقرب الموارد). || حاضر شدن در مکان یکی بعد دیگری . (از اقرب الموارد). با هم به یک جا فرودآمدن . (غیاث اللغات ) (آنندراج ). || به اصطلاح شعرا،

معنی تواریخ ایام

تواریخ ایام . [ ت َ خ ِ اَی ْ یا ] (اِخ ) اسم دو کتاب تاریخی عهد عتیق است که به اول و دوم تواریخ ایام مسمی می باشد. نگارنده ٔ آنها معین نیست اگرچه اکثری بر آنند که عزرا، آنها را در 457 ق .م . تصنیف نم

معنی تواسانکش

تواسانکش . [ ت َ ک ِ ] (اِخ ) دهی از دهستان اشکورعلیاست که در بخش رودسر شهرستان لاهیجان واقع است و 205 تن سکنه دارد. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 2).

شما هم در مورد این موضوع بنویسید:

عنوان:  
توضیحات:  
حروف را وارد کنید: 
Hit Counter