مجله اینترنتی متنی و تصویری ایرانیان

معنی کامپر


معنی کامپر

کامپر. [ پ ِ ] (اِخ ) پِتْروس . عالم تشریح و طبیعی دان هلندی (1722 - 1789 م .). وی نخستین کسی است که درجه ٔ هوش را از روی گشادی و تنگی زاویه ٔ چهره ای تعیین کرده است .

معنی کامپر- ترجمه کامپر برای ملاحظه مطالب بیشتر در مورد کامپر اینجا را کلیک کنید

هم معنی کامپر


ترجمه کامپر


سخنان بزرگان با استفاده از کلمه کامپرمطالب نزدیک به این موضوع:

معنی کامپانا

کامپانا. (اِخ ) نام عتیقه فروش ایتالیایی است که در قرن 14 میزیست و اشیاء عتیقه هنری زیادی جمعآوری کرد ودولت فرانسه آنها را برای موزه ٔ لور خریداری کرد.

معنی کامپانه لا

کامپانه لا. [ ن ِل ْ لا ] (اِخ ) توماس ... فیلسوف ایتالیایی که در ستیلو بدنیا آمد (1639 - 1568 م .) بیست وهفت سال از عمر خود را در زندان گذراند. «شهر خورشید» که یک اثر سیاسی است از اوست .

معنی کامد

کامد. [ م ِ ] (ع ص ) دردمند دل و اندوهگین . (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء). بیمار دل شده بسبب اندوه سخت . (از اقرب الموارد). و رجوع به کَمَد و کُمدَة شود. سخت اندوهگین . ترشروی و مهموم . (یادداشت مؤلف

معنی کامددی

کامددی . [ م َ دَ ] (اِخ )کامدزی . ابونصر محمدبن احمدبن نوح بن صالح بن سیار کامددی بخاری از محدثان بود و از ابوبکر محمدبن احمدبن خنب بغدادی حدیث شنید و ابوعباس المستغفری از او روایت دارد. (335-412 هَ

معنی کامته

کامته . [ ت َ ] (اِخ ) نام شهری است از ولایت کوچ و آن مابین بنگاله و ختا واقع است و در آن شهر ساحران و جادوگران بسیارند. (برهان ).

معنی کامپانی

کامپانی . (اِخ ) ناحیه ای است در جنوب ایتالیا و 4234000 تن سکنه دارد.

شما هم در مورد این موضوع بنویسید:

عنوان:  
توضیحات:  
حروف را وارد کنید: