مجله اینترنتی متنی و تصویری ایرانیان

معنی دیر عمان


معنی دیر عمان

دیر عمان . [ دَ رِ ع َ ] (اِخ ) در نواحی حلب است و معنی آن بسریانی دیرالجماعة است و در زمان ابوفراس بن ابوالفرج بزاعی ویران بوده است . (از معجم البلدان ).

برای ملاحظه مطالب بیشتر در مورد دیر عمان اینجا را کلیک کنید

هم معنی دیر عمان


ترجمه دیر عمان


سخنان بزرگان با استفاده از کلمه دیر عمانمطالب نزدیک به این موضوع:

معنی دیر کشیدن

دیر کشیدن . [ ک َ / ک ِ دَ ] (مص مرکب ) امتداد. به درازا کشیدن . ادامه یافتن . زمان بسیار گرفتن ؛ صحبت آن دودیر کشید. (یادداشت مؤلف ) : دیگر روز با من خالی داشت این خلوت دیری بکشید. (تاریخ بیهقی ).

معنی دیر طور سینا

دیر طور سینا. [ دَ رِ رِ ] (اِخ ) یا کلیسای طور بر قله ٔ کوه طور سینا قرار دارد و این همان کوهی است که نور بر موسی بدانجا تجلی نمود و بیهوش گردید. این دیر در بالای کوه از سنگ سیاه ساخته شده است . عرض

معنی دیر علی

دیر علی . [ دِی ْ ع َ ] (اِخ ) دهی است از دهستان کره سنی بخش سلماس شهرستان خوی و دارای حدود100 تن سکنه است . (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 4).

معنی دیر قسطان

دیر قسطان . [ دَ رِ ؟ ] (اِخ ) نام یکی از اعمال قوصیه است . (از تاج العروس ).

معنی دیر فیق

دیر فیق . [ دَ رِ ] (اِخ ) در پشت عقبه واقع است [ عقبه ای که بسرزمین غور از اردن سرازیر میگردد ] و از بالای آن طبریه و دریاچه ٔ آن دیده میشود. این دیر بین عقبه و بحیرة در پناه کوهی است که بعقبه می پیو

معنی دیر عبدون

دیر عبدون . [ دَ رِ ع َ ] (اِخ ) نام دیری بوده است نزدیک جزیره ٔ ابن عمر که نهر دجله میان آندو قرار داشته و اکنون مخروبه است . (از معجم البلدان ).

شما هم در مورد این موضوع بنویسید:

عنوان:  
توضیحات:  
حروف را وارد کنید: