مجله اینترنتی متنی و تصویری ایرانیان

معنی اندرونیا


معنی اندرونیا

اندرونیا. [ ] (اِ) نوعی از هیوفاریقون . (از تذکره ٔ داود ضریرانطاکی ص 63).

معنی اندرونیا- ترجمه اندرونیا برای ملاحظه مطالب بیشتر در مورد اندرونیا اینجا را کلیک کنید

هم معنی اندرونیا


ترجمه اندرونیا


سخنان بزرگان با استفاده از کلمه اندرونیامطالب نزدیک به این موضوع:

معنی اندریمان

اندریمان . [ اَ دَ ] (اِخ ) نام یکی از مبارزان تورانی است که در جنگ دوازده رخ به دست گرگین میلاد کشته شد. (برهان قاطع) (آنندراج ) (هفت قلزم ) (از ناظم الاطباء).

معنی اندرون

اندرون . [ اَ دَ ] (ع ص ) ج ِ اندری . رجوع به اندری شود. || (اِ) جوانان که از هرنوع برای شراب فراهم آیند. (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء). جوانان پراکنده که برای شراب جمع شوند. (از اقرب الموارد). و رج

معنی اندریک

اندریک . [ اَ دَ ] (اِخ ) دهی است از بخش قاین شهرستان بیرجند با 309 تن سکنه . آب آن از قنات و محصول آن غلات و زعفران است . (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 9).

معنی اندریه

اندریه . [ اَ دَ ی َ / ی ِ ] (اِخ ) دهی است از بخش فیروزکوه شهرستان دماوند با 780 تن سکنه . آب آن از رودخانه قزقانچای و محصول آن غلات و بنشن است . (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 1).

معنی اندرون شدن

اندرون شدن . [ اَ دَ ش ُ دَ ] (مص مرکب ) اندرون رفتن . داخل شدن . - امثال : با شیر اندرون شد و با جان بدر رود (عشق تو در درونم و جان تو در دلم ...) سعدی . (امثال و حکم مؤلف ).

معنی اندریاس

اندریاس . [ ] (اِخ ) (به معنی صاحب مروت ) یکی از رسولان دوازده گانه و پسر یونا و برادر شمعون پطرس و از اهل بیت صیدای جلیل بود. پیشه اش ماهیگیری و اول شاگرد یحیی تعمید دهنده بود پس از آن منجیزا متابعت

شما هم در مورد این موضوع بنویسید:

عنوان:  
توضیحات:  
حروف را وارد کنید: